Купи!

SUP конзола (GameBoy) со 400 игри

799.00ден

Опис

Неверојатно забавна конзола која што ќе Ви овозможи да се потсетите на сите ретро игри од Нинтендо, флипери или GameBoy. Компактна и практична да ја земете со Вас кога ќе посакате.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • Одлично за подарок, колекционери, ретро гејмери, забава за сите возрасти …
 • Литиумска батерија 600mAh (rechargeable), 3-4 часа активно играње
 • 400 вградени игри
 • AV кабел – можност за приклучок во TV
 • 3.0 инчи TFT екран во боја (HD дисплеј)
 • Тежина: 191 грам
 • Димензии: 14 x 10 x 6 инчи

СЕТОТ СОДРЖИ:

 • 1 конзола
 • 1 батерија
 • USB кабел
 • AV кабел
 • Упатство
 • AV кабел
 • Упатство

Доколку сте љубител на ретро игрите, погледнете ја поевтината верзија на СУП конзолата со 400 игри и џоистик за втор играч, „гемчето“ со неколку игри или Ретро Нинтендото со 620 игри.
Можеби сте „флиперска генерација“ ? Имајте свој оргинален флипер дома со сите флиперски игри од времето!