Купи!

Вреќа за спиење на отворено

899.00ден

Опис

Практична вреќа за спиење која може да се користи при секакви прилики. Одлична за кампување, планинарење, лов и риболов, излети, забави на отворено и др.
Изработена од квалитетни материјали, обезбедува висок степен на топлотна изолација.

Лесна за носење, се пакува во торба вклучена во сетот.

СПЕЦИФИКАЦИЈА:

Димензии: 180 X 75 cm ( + 30 cm додаток за глава)
Тежина: 950 g
Боја: Сина, зелена и црвена
(напишете во полето за коментар доколку имате желба за одредена боја)

Погледнете и друга опрема за овој тип на авантури:
Радио станици 5км, дигитални радио станици 10+км, шатори, powerbank, соларен полнач/powerbank