Купи!

Сигурносен катанец со АЛАРМ

699.00ден

Опис

Заштитете го својот дом, гаража, канцеларија или подвижен имот со оваа иновативна направа, тоа е КАТАНЕЦОТ СО АЛАРМ! Во случај на кражба и обид за разбивање на истиот, ќе испушти толку силен звук што покрај тоа што ќе го слушнете Вие, ќе го избезуми и крадецот кој што со сигурност во моментот ќе се откаже од планираното и ќе се зададе во бегство.

  • Катанец со аларм – комбинација од заклучување со функција за аларм која обезбедува сеопфатна заштита од кражба – бидете сигурни дека ќе го заштитите вашиот имот од загуба
  • Вграден аларм кој емитува силен звук до 110 децибели
  • Алармот се активира со едноставно притискање на копчето на катанецот. Кога ќе се вклучи, алармот ќе реагира на секој обид за кражба или манипулација, предупредувајќи ве вам и другите во близина.
  • Дизајниран да издржи различни временски услови и надворешни влијанија
  • Цврстата конструкција и водоотпорните материјали го прават идеален за надворешна употреба
  • Нуди придобивки во различни ситуации: за заштита на вашиот дом, велосипед или мотоцикл, врати, багаж, алатки итн.
  • Лесно се користи – обезбедува високо ниво на безбедност без потреба од комплицирани поставки или инсталација
  • Работи на 6 x копче батерии
  • Материјал: алуминиумска легура
  • Димензии: 93 x 106mm

Пакетот содржи:
– 1 x катанец
– 3 x клучеви

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Сигурносен катанец со АЛАРМ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *