Купи!

Шиатсу масажер 2024

1,299.00ден

Промотивната цена важи уште: 17 минути

Опис

Шиатсу масажер за врат, рамена, грб и др. делови од телото!

Болката во вратот и рамената се честа појава кај голем дел од популацијата. Рефлексијата на укоченоста во вратот може да донесе главоболка, зголемување на стрес, притисок и др. здравствени проблеми.

Единствениот и најефикасен начин да се ослободите од непријатната болка е со масажа на вратот и рамената.

Шиатсу масажерот за врат и рамена овозможува чувство на целосна и ефикасна рачна масажа. Изработен е по најсовремна технологија, ефикасно ослободува болка го намалува секојдневниот замор, ја подобрува циркулацијата, квалитетот на сонот и целото тело функционира подобро.

Нуди масажа со 4 ротациони масажни топки кои овозможуваат менување на насоката на движење за длабинска и релаксирачка масажа и во комбинација со топлинска терапија ја прави масажата уште поефикасна, се со цел да ослободи од непријатната болка и да ги опушти мускулите.

Може да се употребува во пределот на вратот и рамената, половината и во горниот дел на нозете.


Главни придобивки од Масажерот за врат и рамена се:

  • Ја зголемува флексибилноста
  • Ефикасно ја отстранува болката во вратот и рамената
  • Ја подобрува циркулацијата
  • Го релаксира телото и го ослободува од замор
  • Го подобрува квалитетот на сонот

Масажата го забрзува крвотокот и лимфниот проток, го забрзува метаболизмот и го зајакнува имунитетот. Ефикасно ги намалува болките во вратот и рамената. Исто така го намалува стресот и заморот.

На овој производ ДОСТАВАТА Е БЕСПЛАТНА!