Купи!

Нов мултифункционален сецко – Мандолин

699.00ден

Опис

Ново максимално моќно сечило за тенко и прецизно сецкање на овошје и зеленчук. Едноставно неопходна алатка во Вашата кујна.

  • Брзо исечете го зеленчукот: Мултифункционалниот секач за зеленчук е сигурен за брзо сечење зеленчук и овошје со тврда кожа. Сечењето компири и кромид, сечкањето моркови и краставици сега е многу полесно со острите сечила на машината.
  • Различни стилови на сечење: Опцијата за сечкање со 5 сечила овозможува да се исецка зеленчук на различни начини и да се подготви салата во различни стилови. Само изберете го потребното сечило и вметнете го во секачот за да го обликувате зеленчукот на парчињата што ги сакате.
  • Практично и безбедно користење: Тркачот за сечење е целосно погоден да не ги заморува вашите раце без разлика колку долго го сечете зеленчукот. Туркачот ги штити Вашите прсти од допирање на сечилото. Со отстранлив сад, целото овошје и зеленчук ќе влезат внатре и нема да треба да користите друга чинија или сад.
  • Едноставно за чистење: Исплакнете го секачот под проточна вода по секоја употреба. Отворете го капакот и извадете го сечилото и исплакнете го со топла вода.
  • Премиум Квалитет: Сечилото е отпорно на ‘рѓа, исто така и максимално издржливо за секојдневна употреба со тврди плодови