Купи!

Детска алка за заштита од комарци

399.00ден

***АКТИВНА ПРОМОЦИЈА***
Со секоја нарачка во наредните 9 минути, добивате уште една алка НА ПОДАРОК!
Залиха: 7

Опис

Обезбедете им на Вашите дечиња мир од досадните комарци кои се во се поголем пораст на нашите простори. Не ги малтретирајте дечињата со прскање и мачкање на разни средства кои можат да бидат и токсични, и штетни за иритација на кожата. Сега со светски познатиот новитет во оваа област, имате трајно решение за сезоната на комарците.

 • Детска алка – репелент против комарци
 • Ефикасна заштита против сезонската наезда на комарци
 • Aлката испушта арома на природни (билни) масла кои ги одбиваат комарците и другите инсекти
 • Природни етерични масла кои ги содржи: цитрон, лимон, чајно дрво, лаванда, нане, пелин
 • Делува веднаш!
 • Одлична заштита за слободна игра или активности, идеална за употреба во надворешна или во затворена средина
 • Поефикасна заштита се овозможува доколку се носи на рачен зглоб или на глуждот, но може и да се прикачи било каде во ваша близина (на облека, обувки, бебешка количка, чанта…)
 • Одбива комарци, крлежи, муви, болви итн.
 • 100% безбедна и сигурна за употреба, без штетни влијанија – не е токсична, не предизвикува алергиски реакции на кожата
 • Заштита со домет до 1,5m
 • LED осветлување во RGB бои 3 диоди (по притискање на алката)
 • Водоотпорна
 • Лесно се поставува и отстранува
 • Силиконско ремче со животински ликови (маче-розова боја, панда-сина боја)
 • Димензии: 22 x 1,9cm
 • Рок на траење: 3год. неотпакувано / 30 дена по отворање на пакувањето

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Детска алка за заштита од комарци”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *