Купи!

Авион со далечинско

1,699.00ден

Опис

Одлична иновација во светот на играчките со далечински управувач. Сега по многу пристапна цена ни доаѓа овој модел ZY-320 на авион кој е многу лесен за управување и со гаранција ќе биде најубавото изненадување за секое дете.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • – Изработен од премиум издржлив EPP и ABS, што го прави лесен и издржлив.
 • -Со висок вртежен момент и моќни мотори ќе ви даде одлично искуство.
 • – Обезбеден е USB полнач, што го прави мобилното полнење реалност.
 • -Високо растојание со далечински управувач до 150 метри.
 • – Се применува жироскоп кој го прави авионот стабилно да лета и е пријателски настроен за почетници.
 • -2.4 GHz 2CH авиони, лет во 4 насоки, вклучувајќи искачување, спуштање, вртење лево и десно
 • Големина на авион: 250mm*350*80mm
 • Тежина на авионот: 24 g
 • Димензии на пакувањето: 360*280*80мм
 • Тежина на пакувањето: 342g
 • Батерија: 3.7V150mAh lipo 20c