Купи!

Магнетен појас (пајаче) против болки

499.00ден

Магнетен појас против болки и за правилно држење на телото и ‘рбетниот столб.

Овој појас е изум на светски познатиот доктор и ортопед Др. Левин. Со помош на 12-те стратешки поставени магнети, појасот “Power Magnetic” му дава на телото атлетска форма, ги враќа рамениците на нивното место и придонесува за правилна положба и исправување на ‘рбетниот столб.
Оваа магнетна поддршка за држење на телото помага и да се олесни болката и да го поправи неправилното држење на телото.
Магнетниот појас ги ограничува и ги штити зглобовите и мускулите на торакалниот дел од ‘рбетниот столб.
Благодарејќи на еластичната ткаенина и специјалната изработка, појасот го гушка телото и ги моделира контурите.
Со прилагодливи појаси за да обезбеди максимална удобност кога се носи.
Магнетниот појас за држење на телото има зголемена еластичност, размена на воздух и хигроскопски својства.
Тој совршено може да се носи од страна на мажите и жените на сите возрасти.

СПЕЦИФИКАЦИЈА:

– Магнетен појас за болки во грбот
– Лесен дизајн и удобен за носење
– Материјал: ластик и текстил, еластична ткаенина;
– Му дава на телото атлетска форма
– Ги враќа рамениците на нивното место и го усогласува вратот и ‘рбетот
– 12 моќни магнети за намалување на болката и зголемување на циркулацијата
– Се пере на рака
– Боја: бела
– За мажи и жени

Доколку нарачате веднаш, на подарок ќе добиете еластичен стегач за колено, лакт или зглобови.

Опис

Магнетен појас против болки и за правилно држење на телото и ‘рбетниот столб.

Овој појас е изум на светски познатиот доктор и ортопед Др. Левин. Со помош на 12-те стратешки поставени магнети, појасот “Power Magnetic” му дава на телото атлетска форма, ги враќа рамениците на нивното место и придонесува за правилна положба и исправување на ‘рбетниот столб.
Оваа магнетна поддршка за држење на телото помага и да се олесни болката и да го поправи неправилното држење на телото.
Магнетниот појас ги ограничува и ги штити зглобовите и мускулите на торакалниот дел од ‘рбетниот столб.
Благодарејќи на еластичната ткаенина и специјалната изработка, појасот го гушка телото и ги моделира контурите.
Со прилагодливи појаси за да обезбеди максимална удобност кога се носи.
Магнетниот појас за држење на телото има зголемена еластичност, размена на воздух и хигроскопски својства.
Тој совршено може да се носи од страна на мажите и жените на сите возрасти.

СПЕЦИФИКАЦИЈА:

– Магнетен појас за болки во грбот
– Лесен дизајн и удобен за носење
– Материјал: ластик и текстил, еластична ткаенина;
– Му дава на телото атлетска форма
– Ги враќа рамениците на нивното место и го усогласува вратот и ‘рбетот
– 12 моќни магнети за намалување на болката и зголемување на циркулацијата
– Се пере на рака
– Боја: бела
– За мажи и жени

Доколку нарачате веднаш, на подарок ќе добиете еластичен стегач за колено, лакт или зглобови.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Магнетен појас (пајаче) против болки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *